Vyhledávání

Víkend šampiónů: mateřská školka na pátém místě

09.01.2010 18:51

Řepka, Holenda, Wilfried, Pamić, Kladrubský, Kalouda, Střeštík, Kucka, Kovba, Vacek, Hušek. Samozřejmě Hubník a Berger. Všechna tato jména by jste v sobotu v O2 areně hledali marně. Místo nich se po umělém trávníku proháněli Krejčí, Polom, Jurdík, Sus, Folprecht a další. Přestože Sparta obsadila páté místo, výkonem rozhodně nezklamala.

Věkový průměr sparťanů v poli činil pouhých 20,5 roku a spíše než mužstvo bojující o titul v Gambrinus lize, tak připomínal rezervu, hájící svoji druholigovou příslušnost. Sparťanští diváci v O2 aréně tak poprvé mohli vidět Romana Poloma, Milana Jurdíka a Ladislava Krejčího, kteří byli před zimní přípravou do A týmu přeřazeni z dorostu a také Martina Suse a Zdeňka Folprechta, kteří nastupovali za béčko ve druhé lize. A opět se potvrdilo, že rezervoár talentů ve Spartě je takřka nevyčerpatelný.

AC SPARTA PRAHA – MŠK ŽILINA 5:6 (4:2)

Sparta do prvního zápasu vstoupila výborně, v 11. minutě vedla už 4:1. Žilina ale dokázala vyrovnat na 4:4. Sparta se ještě jednou dostala do vedení díky gólu Jirouše, ale rozhodující gól vstřelil tři minuty před koncem Oravec. Za Spartu mohl v posledních sekundách utkání vyrovnat Zeman, ale nedal a Sparta prohrála 5:6. Stínem zápasu bylo zranění Igora Žofčáka.

Branky: 2. Hejda (Folprecht) 1:0, 4. Zeman (Kadlec) 2:0, 10. Žofčák (Kušnír) 3:1, 11. Jurdík (Hoheneder) 4:1, 25. Jirouš (Folprecht) 5:4 – 6. Jež 2:1, 13. Vyskočil 4:2, 17. Angelovič 4:3, 19. Angelovič 4:4, 26. Angelovič 5:5, 27. Oravec 5:6.

AC SPARTA PRAHA – BOHEMIANS 1905 1:3 (0:1)

Bohemians ve svém prvním zápase podlehli Žilině 3:8 a tak sparťanům stačila remíza. Tu také dlouho držela poté, co na 1:1 vyrovnal Jirouš nádhernou střelou z dálky. Rozhodující moment zápasu přišel ve 26. minutě, kdy se z poloviny hřiště trefil brankář Sňozík. Sparta vrhla všechny síly do útoku, ale po minutě přidal další gól Rychlík. Na Spartu tak zbyl souboj o 5. místo s Libercem.

Branky: 18. Jirouš (Folprecht) 1:1 – 8. Bartek 0:1, 26. Sňozík 1:2, 27. Rychlík 1:3.

AC SPARTA PRAHA – FC SLOVAN LIBEREC 7:4 (4:1)

Liberec dokázal v základní skupině porazit Slavii, ale na Spartu jednoznačně nestačil. Stačil ještě v 6. minutě vyrovnat na 1:1, ale pak přišla série čtyř gólů Sparty, která zápas rozhodla. V závěru ještě Liberec dokázal snížit na rozdíl dvou gólů, ale Kušnír v poslední minutě stanovil konečný stav na 7:4. Trefovali se hlavně obránci: Kuncl, dvakrát Kušnír a dokonce hattrick zaznamenal mladý Sus.

Branky: 3. Kušnír (Jurdík) 1:0, 10. Sus (Hejda) 2:1, 13. Jurdík (Hoheneder) 3:1, 14. Sus (Blažek) 4:1, 21. Sus (sam. akce) 5:1, 27. Kuncl (Kadlec) 6:2, 30. Kušnír (Krejčí) 7:4 – 6. Purić 1:1, 23. Frejlach 5:2, 28. Holeňák 6:3, 29. Polák 6:4.

NEJLEPŠÍ STŘELEC: MARTIN SUS

Obránce druholigové rezervy si tuto trofej připsal díky hattricku v posledním zápase s Libercem. Přestože většinou plní defenzivní úkoly, dnes byl platný i směrem dopředu a dokázal, že to s míčem umí – jeden gól byl hezčí než druhý.

Střelci: Sus 3, Kušnír 2, Jurdík 2, Jirouš 2, Kuncl, Hejda, Žofčák, Zeman.

NEJLEPŠÍ HRÁČ PODLE ŽS: ZDENĚK FOLPRECHT

Přestože si nepřipsal ani gól, na tři přihrál a podle našeho názoru byl nejlepším hráčem Sparty na turnaji. Osmnáctiletý záložník ukázal, že často vyhlíženého špílmachra nemusí Sparta hledat v dalších klubech, ale že jí vyrůstá přímo na Letné.