Vyhledávání

Poslední oslavy titulu: pět gólů do sítě Mostu

13.05.2010 14:48

Jsou to bez dvou týdnů tři roky, co Sparta naposledy oslavovala titul. Na Letnou tehdy přijel Most, který okupoval 11. pozici a už několik zápasů hrál jen o vlastní čest. Sparta měla v tabulce jednobodový náskok před Libercem a povinnost tedy velela jediné: vyhrát.

Zápas před takřka vyprodaným hledištěm měl snový průběh. Už po čtyřech minutách poslal Spartu do vedení její nejlepší střelec v sezóně: Libor Došek si připsal jedenáctý gól. A když se po dalších deseti minutách trefil Marek Kulič, propukly oslavy naplno. Sparta neponechala nic náhodě ani po změně stran: hned ve druhé minutě přidal další gól Libor Došek, pak se trefili i Kisel a znovu Kulič. Mostecký brankář Vaniak tak vytahoval míč ze své sítě celkem pětkrát. Sparťané dohrávali zápas v euforii, ale největší aplaus měl teprve přijít. Tři minuty před koncem vystřídal muž, který v tomto zápase neměl mnoho práce, ale za dlouhé roky služeb pro Spartu si ho určitě zasloužil. Jaromír Blažek odehrál poslední zápas v rudém dresu před odchodem na hostování do Norimberku. Většina diváků byla přesvědčena o tom, že je to naposledy, kdy běhá po letenském trávníku. Po ročním angažmá v Německu se však vrátil zpět a významnou měrou přispěl i k postavení Sparty na čele tabulky v letošním ročníku.

Liberec v posledním zápase sezóny v Mladé Boleslavi naprosto selhal. Ve druhém poločase čtyřikrát inkasoval a po prohře 0:4 klesl až na čtvrté místo (při bodové rovnosti Slavie, Liberce a Mladé Boleslavi rozhodovaly vzájemné zápasy).

Ačkoliv tři roky nejsou zase tak dlouhá doba, z kádru, který získal poslední titul pro Spartu, zůstali na Letné jen poslední tři mohykáni. Kromě již zmíněného Jaromíra Blažka (29 zápasů/0 gólů) to byli Tomáš Řepka (25/0) a Luboš Hušek (22/0), kteří do závěrečného zápasu nenastoupili kvůli trestům za žluté karty (Řepka jich v této sezóně nasbíral dokonce dvanáct). K nim je třeba připočítat ještě Libora Sionka, který si zisk mistrovského titulu vychutnal během svého předchozího letenského angažmá v letech 2000, 2001 a 2003. Pro všechny ostatní fotbalisty by zisk titulu znamenal sparťanskou mistrovskou premiéru.

Sparťané oslavují první gól v síti Mostu.

AC SPARTA PRAHA – FC MUS MOST 5:0 (2:0)

Branky: 5. a 47. Libor Došek, 15. a 71. Kulič, 64. Kisel.

Rozhodčí: Kovařík – Goňa, Gallo. ŽK: Zabavník. Diváků: 19 102. Hráno 28. května 2007 v 17:15.

Sparta: Blažek (88. T. Poštulka) – Zd. Pospěch, Š. Kučera, Drobný, Zabavník – Rezek, Horváth, Sylvestre, Kisel – Kulič, Libor Došek (74. Jun). Náhradníci: Kolář, Šimák, Zelenka, Mareš, Matušovič.

ČELO TABULKY
1.Sparta 62 (44:20), 2. Slavia 58 (44:23), 3. Mladá Boleslav 58 (48:27), 4. Liberec 58 (44:22), 5. Brno 46 (34:32).