Vyhledávání

Příprava v číslech

22.02.2010 11:47

Domácím utkáním s Bohemians 1905 ukončila Sparta přípravu na jarní část Gambrinus ligy. Během ledna a února sehrála neobvyklou porci jedenácti zápasů (v létě jich bylo jen sedm, v loňské zimní přípravě devět). Bilance je na první pohled celkem pozitivní: sedm zápasů Sparta vyhrála, dvakrát remizovala a dvakrát odešla poražena (se silnými Šachtarem Doněck a Lokomotivem Moskva). Celkové skóre bylo 30:9.

Ne všechno však bylo tak pozitivní. Zejména závěr přípravy, kdy Sparta nedokázala vstřelit gól 366 minut v řadě, ukázal, že problém Sparty bude opět v útočné fázi. Třicet vstřelených gólů vypadá efektně, ale celých 60 procent z nich padlo v úvodním dvojutkání s třetiligovým Vltavínem. Na zbývajících devět zápasů tak připadá dvanáct gólů, což už tak pozitivní není.

Je pochopitelné, že během přípravy trenéři testovali co nejvíce hráčů. Na trávníku se jich objevilo rekordních dvaatřicet, kromě hráčů z kádru A týmu i fotbalisté z druholigové rezervy a sparťanského dorostu. Stínem byla obnovená zranění Kladrubského a Huška, přípravu vůbec neabsolvovali Kalouda a Střeštík, více hráčů mělo další potíže, kvůli kterým sehráli menší porci minut, než by si zasloužili.

Střelecky se nejvíc dařilo Bonymu Wilfriedovi, který se trefil šestkrát. Pět zásahů vstřelil hned v úvodním utkání proti Loko Vltavín, pak už se trefil pouze do sítě Záporoží. To byl také na dlouhou dobu poslední zápas, ve kterém nastoupil. Vleklé zdravotní potíže ho pustily na trávník teprve v sobotu proti Bohemians 1905, kdy střídal na posledních 27 minut Kadlece. Jaro tak nejspíš začne na lavičce a šanci v základní sestavě dostanou rozehraní Lačný a Kadlec, který byl se čtyřmi góly druhým nejlepším střelcem v přípravě.

V záložní čtveřici dostal nejvíc šancí Kucka, který nastoupil celkem osmkrát v základní sestavě. Zdá se, že dlouhodobé zdravotní potíže, které Kucku trápily v loňském roce, jsou pryč a slovenský záložník bude nastupovat znovu pravidelně. Nad složením záložní řady se vznáší nejvíc otazníků. Jozef Chovanec prohlásil, že záloha, se kterou vyrukuje na Příbram, se ani jednou na trávníku v přípravě proti Bohemians nesešla. Pravděpodobný se zdá start Kucky, navrátilce Sionka a zřejmě také Zemana, který nejspíš dostane přednost před Krejčím. Čtvrtým mužem by mohl být Žofčák, který proti Bohemians střídal Sionka a post ve středu zálohy si vyzkoušel v nejtěžším přípravném zápase proti Šachtaru Doněck.

Složení obrany je jednoznačné. Čtveřice Kušnír – Řepka – Brabec – Pamić nastoupila v obou posledních utkáních a stejně tak tomu bude i proti Příbrami. Obrana, ve které nakonec došlo k jediné změně, kdy Hubníka nahradil Brabec, bude zřejmě opět silnou stránkou hry Sparty. V posledních dvou zápasech neinkasovala a čisté konto drží už 257 minut.

V brance dostane opět šanci Blažek, který proti Bohemians nastoupil na první poločas i se zraněným loktem a stejně tak tomu bude asi i za týden proti Příbrami. Pokud by se tak stát nemohlo, spolehlivý Matúš Kozáčik, který inkasoval v přípravě jediný gól, je připravený ho zastoupit.

Za jménem je uveden počet zápasů, zápasů v základní sestavě, zápasů, ve kterých hráč střídal, počet minut, gólů a ŽK.

AC SPARTA PRAHA - LOKO VLTAVÍN 9:0 (5:0)
Branky:
7. a 75. Žofčák, 9. a 83. Jirouš, 12. a 86. Folprecht, 27. Kušnír, 44. Jurdík, 51. Glaser.
Hráno 23. ledna 2010 v 10:30 v Praze (Strahov).
Sparta: Švenger - Kušnír, Hušek, Řepka, Polom - Žofčák, Kucka, Folprecht, Glaser - Jirouš, Jurdík.

Branky:
18., 19., 50., 67. a 70. Wilfried, 24. Kadlec, 32. Kuncl, 44. Holenda, 58. Vacek.
Hráno 23. ledna 2010 v 13:00 v Praze (Strahov).
Sparta: Švenger (63. Mokrohajský) - Kuncl, Hoheneder, Hejda, Belaid - Holenda, Vacek, Kovba, Krejčí - Kadlec, Wilfried.

AC SPARTA PRAHA – DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE 2:2 (2:1)
Branky: 30. Krejčí, 34. Jurdík - 35. Černák, 57. Meszároš.
Hráno 28. ledna 2010 v 10:30 v Praze (Strahov).
Sparta: Blažek - Kuncl, Hoheneder, Hejda, Pamić - Sionko, Folprecht, Kovba, Krejčí - Jirouš, Jurdík.

AC SPARTA PRAHA – DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:1 (2:0)
Branky:
48. a 86. z pen. Kadlec, 14. Kušnír, 39. Žofčák – 72. Kaňák.
Hráno 28. ledna 2010 v 13:00 v Praze (Strahov).
Sparta: Blažek - Kušnír, Řepka, Košút, Polom - Žofčák, Kucka, Vacek, Zeman - Wilfried, Kadlec.

AC SPARTA PRAHA - FC ZESTAFONI 2:1 (1:1)
Branky:
3. Kucka, 79. Sionko - 43. Dvali.
Hráno 1. února 2010 v 16:00 v La Cale. ŽK: 57. Sionko.
Sparta: Švenger - Kušnír (46. Sus), Hejda (46. Hoheneder), Řepka (46. Brabec), Polom (46. Pamić) - Žofčák (46. Sionko), Hušek (10. Vacek, 61. Folprecht), Kucka (46. Kovba), Zeman (46. Krejčí) - Lačný (46. Jirouš), Kadlec (33. Jurdík, 61. Wilfried).

AC SPARTA PRAHA – METALURG ZÁPOROŽÍ 2:1 (1:1)
Branky:
30. Kušnír, 89. Wilfried - 13. Kucka vl.
Hráno 2. února 2010 v 16:00 v La Cale.
Sparta: Blažek - Kušnír, Řepka, Brabec, Pamić - Sionko (89. Folprecht), Kovba (57. Vacek), Kucka, Krejčí (57. Žofčák) - Lačný (78. Jirouš), Wilfried (89. Kadlec).

AC SPARTA PRAHA – UNIÓN ESTEPONA FC 1:0 (1:0)
Branka:
30. Kadlec.
Hráno 4. února 2010 v 16:30 v La Cale.
Sparta: Kozáčik - Sus, Hejda, Hoheneder, Polom - Žofčák, Folprecht, Vacek, Zeman - Jurdík, Kadlec.

AC SPARTA PRAHA – ŠACHTAR DONĚCK 0:3 (0:2)
Branky:
16. Poljanskyj, 59. Jadson z pen., 68. Kravčenko.
Hráno 6. února 2010 v 16:30 v La Cale. ŽK: 89. Kucka.
Sparta: Blažek - Kušnír, Řepka, Brabec, Pamić (86. Sus) - Sionko (46. Lačný), Žofčák (60. Vacek), Kovba (86. Folprecht), Kucka, Krejčí (60. Zeman) - Jirouš (60. Kadlec).

AC SPARTA PRAHA – LOKOMOTIV MOSKVA 0:1 (0:1)
Branka:
18. Traoré.
Hráno 8. února 2010 v 16:00 v La Cale. ŽK: 30. Sus, 61. Kušnír.
Sparta: Kozáčik - Kušnír, Hoheneder, Řepka (46. Brabec), Sus (90+1. Polom) - Vacek, Folprecht, Kucka (76. Kovba), Zeman (90+1. Krejčí) - Jirouš, Kadlec (72. Jurdík).

MŠK ŽILINA – AC SPARTA PRAHA 0:0
Hráno
13. února 2010 v 14:00 v Žilině. ŽK: 89. Kušnír.
Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec (84. Hoheneder), Řepka, Pamić - Sionko (72. Kadlec), Kovba (46. Vacek), Kucka (77. Folprecht), Krejčí (46. Zeman) - Jirouš (46. Třešňák), Lačný (63. Hejda).

AC SPARTA PRAHA – FC BOHEMIANS 1905 1:0 (1:0)
Branka:
36. Lačný.
Hráno 20. února 2010 v 16:00 v Praze (Letná).
Sparta: Blažek (46. Kozáčik) - Kušnír (84. Sus), Řepka, Brabec (82. Hoheneder), Pamić - Sionko (70. Žofčák), Kucka (76. Folprecht), Vacek (67. Hejda), Zeman (58. Krejčí) - Lačný (66. Jurdík), Kadlec (64. Wilfried).

Jak se realizoval přestup Tomáše Pospíchala do Sparty v 60. letech:

Přestupové příběhy Sionka, Jarošíka, Lačného a Šeba:

Představení Amsterdam Areny, kde Sparta sehrála jeden ze zápasů za posledního působení v Lize mistrů v roce 2005:

Diskusní téma: Příprava v číslech