Sparta - Bohemians Praha v číslech

26.04.2010 10:53

Sparta: Kozáčik 5,5 – Kušnír 5,5, Brabec 6,5, Řepka 6,5, Hoheneder 5,5 – Sionko 5 (88. Zeman), Vacek 5,5, Kucka 3,5, Žofčák 5,5 – Kadlec 5,5 (69. Lačný 6), Wilfried 6 (90. Třešňák).

Bohemians: Beláň – Grznár (83. Dobeš), Drobný, Lencevič, Flachbart – Mach (66. Očovan), Ježdík, Horáček, Demeter, Dittrich – Pospíšil (72. Ibe).

+ Už jen jediný zápas zbývá k tomu, aby Sparta udržela neporazitelnost po dobu celé sezóny. Zápas s Bohemians byl 29. v řadě – v 17 z nich si připsala vítězství, dvanáctkrát remizovala.

+ Doma Sparta neprohrála už 22 zápasů. Poslední čtyři vyhrála, aniž by inkasovala branku.

+ Brankář Matúš Kozáčik nastoupil v tomto ročníku ke třetímu zápasu v lize a znovu neinkasoval. Když se vezmou do úvahy i zápasy v Ondrášovka Cupu a Evropské lize, sehrál jich v této sezóně už osm a stále drží čisté konto. Branku tak nedostal už 720 minut.

+ Stejný soupeř, stejný výsledek, stejný střelec. Podobně jako loni porazila Sparta doma Bohemians 1:0, když jediný gól zápasu vstřelil Václav Kadlec. Před rokem Sparta ale diváky napínala mnohem déle, rozhodující gól padl až pět minut před koncem.

+ Pátý gól v sezóně si připsal Václav Kadlec a osamostatnil se tak na druhém místě tabulky střelců Sparty.

+ Na gól mu přihrál Bony Wilfried, který se kromě pozice nejlepšího střelce stal i nejlepším nahrávačem (spolu s Žofčákem).

+ Nejlepším hráčem byla proti Bohemians podle MF Dnes čtveřice Řepka, Vacek, Hohender, Brabec (známka 2), podle Sportu Řepka a Kadlec (známka 6).